PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1159}

Podwójne życie Weroniki

La Double vie de Véronique
7,5 48 751
ocen
7,5 10 1 48751
6,8 23
oceny krytyków
Podwójne życie Weroniki
powrót do forum filmu Podwójne życie Weroniki

Jestem na nie

ocenił(a) film na 4

Film mi się po prostu nie podobał - był nudny i równie nieciekawe niósł pseudo lub nie-pseudo (jak kto woli) przesłanie. Na pewno nigdy do niego nie powrócę...

senssans

No proszę cię to jest Kieślowski. I na pewno nie niósł pseudo lub nie-pseudo przesłania. Obejrzyj jeszcze raz, może dostrzeżesz w tym filmie coś ciekawego i głębszego.

ocenił(a) film na 10
6hojrak

Prosic to my możemy obaj ze wszystkich sił, tylko po jaką cholerę ja się pytam?;)

Thommy

bez sensu jest myślenie pt.: film Kieślowskiego, więc tak czy siak będzie dobry/genialny/wspaniały/. jeśli przyjąć taką zasadę - to po co w ogóle oglądać jego filmy? nie lepiej od razu każdy jego film ocenić na 9,10?
lubię Kieślowskiego (za Kolory i Dekalog), ale Podwójne życie Weroniki strasznie męczyłam i nie domęczyłam. fakt - muzyka jedyna w swoim rodzaju, przepiękna. sama fabuła - pomysł dobry, gorzej - jak dla mnie - z realizacją.
p r z e c i ą g a n i e.

ocenił(a) film na 4
nata_a

Zgadzam się- nic wielkiego, a przesłanie na siłę- jeśli komuś film nie
podobał się, to nie znaczy, że go nie zrozumiał i oglądanie go po raz drugi
lub kolejny nie podniesie oceny. Podwójne życie weroniki uważam za słaby
film, zwłaszcza jak na tego reżysera.

senssans

Ja nie wiem czy było jedno, konkretne przesłanie w tym filmie. Nie wiem też czy kogoś mógł znużyć. Ale to chyba jeden z najbardziej poetyckich filmów jakie w życiu widziałam. I w tym przypadku mi to wystarcza i choć uważam się za dość wymagającego widza - cała reszta mnie już tak bardzo nie interesuje (choć nie uważam, że obraz traktuje o niczym! ). To chyba film do przeżywania, nie do oglądania, a w moje poczucie wrażliwości się wbił :) Może jednak warto jeszcze kiedyś zrobić drugie podejście? ;) Chociaż nie ma co przekonywać na siłę, chyba kwestia gustu i tyle :) Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Chat_Roux

a czemu na sile kazdy tu szuka nine wiadomo jakiego przeslania? mnie ten film rozklada zawsze jak go widze to nie moge wytrzymac ale jakby ktos mnie zapytal jakie jest przeslanie to bym raczej nic nie odpowiedzial bo to pytanie jakos mi nie pasuje tutaj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones